Idealny uśmiech to zęby nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim wyglądające naturalnie. Współcześnie stomatologia estetyczna oferuje wiele rozwiązań, które pomagają przywrócić piękny uśmiech.

Wybielanie zębów
W gabinecie oferujemy dwie obecnie najnowoczeniejsze metody wybielania zębów na śwecie. Pierwsza znich to metoda nakładkowa polecana szczególnie pacjentom o cienkim szkliwie i nadwrażliwości zębów. Trwa ona ok. 2 tygodni przy czym efekt widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu preparatu wybielającego. Na pierwszej wizycie stomatolog pobiera wycisk łuku zębowego. Następnie w pracowni protetycznej przygotowywane są specjalne nakładki, dopasowane indywidualnie do kształtu zębów. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym wraz z dokładnymi instrukcjami co do dalszego postępowania.

W celu przeprowadzenia kuracji należy:
- wycisnąć ze strzykawki odpowiednią ilość preparatu i rozprowadzić w zagłębieniach szyny
- po umyciu zębów umieścić nakładkę na zębach i silnie docisnąć
- nakładkę nosić przez ok. 3 godziny w ciągu dnia lub przez całą noc (w zależności od stężenia substancji czynnej preparatu)

Po zakończeniu każdego zabiegu należy umyć zęby pastą z fluorem. Proces wybielania należy kontynuować przez 10-14 dni. Po zakończeniu kuracji należy przeprowadzić zabieg fluoryzacji w gabinecie. Efekt wybielania nakładkowego jest trwały, jednak w przypadku przyciemnienia zębów (po 6-12 miesiącach) warto zastosować zabieg przypominający  zakładając szynę z preparatem na 1-2 noce.

Druga metoda to wybielanie zębów w gabinecie przy użyciu preparatów o odpowiednim stężeniu nadtlenku wodoru. Zabieg ten jest krótki - trwa ok. 1,5 godziny, a efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się przez ok. 2 lata. Metoda ta odpowiednia jest dla pacjentów o mocnym i grubym szkliwie.

Licówki porcelanowe
Licówki ceramiczne stanowią estetyczne rozwiązanie protetyczne w przypadku np: złamania korony zęba, erozji szkliwa lub wielu wypełnień (plomb), nieestetycznych przerw w uzębieniu, przebarwień czy innych zniekształceń korony zęba. Licówki ceramiczne są cienkimi, ceramicznymi płytkami, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów.

Do wykonania licówki ceramicznej u pacjenta wystarczą zwykle dwie wizyty.
Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu. Lekarz lekko oszlifowuje ząb, a następnie robi jego odcisk. Podczas kolejnej wizyty gotową licówkę umocowuje się na zębie. Dzięki nim ząb nabiera idealnego kształtu i oczekiwanego koloru.
 
   
   
     
  W celu umówienia się na wizytę wypełnij formularz on-line lub skontaktuj się z nami telefonicznie.  
     
 
     
 
   
   
     
  Zapraszamy na indywidualne oraz grupowe szkolenia z zakresu stomatologii mikroskopowej i endodoncji.  
     
 
     
 
   
   
     
  Zapraszamy lekarzy do współpracy w zakresie leczenia kanałowego i powikłań powstałych podczas leczenia endodontycznego.